Неділя, 20.09.2020, 06:42
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Березень » 11 » Ідеї Антона Макаренка – педагогіка «навиріст», – Борис Жебровський
12:32
Ідеї Антона Макаренка – педагогіка «навиріст», – Борис Жебровський
6 березня 2013 року в Київському міському будинку учителя відбулося урочисте зібрання науково-педагогічної громадськості міста Києва та Київської області, присвячене 125-й річниці від дня народження А. С. Макаренка. В урочистостях взяли участь заступник міністра освіти і науки України Борис Жебровський та віце-президент Національної академії педагогічних наук України Андрій Гуржій.

Борис Жебровський передав вітання науковцям та педагогам від міністра освіти і науки України Дмитра Табачника та оголосив урочисте зібрання відкритим.

«Сьогодні ми святкуємо ювілей людини, яка залишилася в історії педагогіки, яка не лише в теорії, а й на практиці створила такі заклади, моделі виховання й освіти, що виявилися розрахованими на велике майбутнє, на багато років вперед. Макаренко – це педагогіка «навиріст», – зазначив заступник міністра. – «Багато хто з нас, відчуваючи себе безпорадним у деяких питаннях роботи з новим поколінням, звертається до цієї спадщини».

Також Борис Жебровський закликав педагогів та науковців, хто має сучасні розробки з тематики реалізації ідей Антона Макаренка, брати участь у створенні експериментальних проектів всеукраїнського рівня. «Ми, українці, можемо пишатися, що у світі знають Антона Семеновича Макаренка. І для нас це скарбниця української педагогіки», – підсумував він.

Серед доповідачів: директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Іван Зязюн («Психопедагогічна концепція А.С. Макаренка»), завідувач лабораторії історії педагогіки Інституту педагогіки НАПН України Наталія Дічек («Новаторський внесок Антона Макаренка у «зняття» проблеми моральної дефективності»), директор Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка Ольга Щербак, провідний науковий співробітник Педагогічного музею НАПН України Олександр Міхно («Психологічні погляди А.С. Макаренка»).

Також учасники урочистостей взяли участь у відкритті виставки, присвяченої 125-ї річниці від дня народження А.С. Макаренка, а наприкінці заходу переглянули святковий концерт за участю народних художніх колективів міста Києва.
Переглядів: 489 | Додав: Берізка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]