Неділя, 20.09.2020, 07:40
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Жовтень » 18 » Як одягати дитину, щоб вона не пітніла
14:07
Як одягати дитину, щоб вона не пітніла

Поганої погоди не буває – буває одяг не по сезону. Одяг по сезону може не тільки зберегти міцне здоров’я, а й значно підняти настрій.

  Одягайте дітей відповідно температурного режиму

  Прийшовши на дитячий майданчик в погожий осінній день або пізньою весною, можна побачити рекордну кількість зовсім негуманно закутаних дітей. Поки їх матері в кофтинках і легких плащиках мирно спілкуються, діти в шапках і утеплених куртках, застібнутих на всі гудзики, бігають навколо. Личка розчервонілись, волосся під шапками спітніло... Мати, яка приведе до цієї компанії дитину без шапки в тонкій куртці, обов'язково отримає з 15 зауважень та порад на тему «йому ж холодно!».

  Кому насправді холодно?

  Наука говорить нам: обмін речовин у дітей протікає набагато інтенсивніше, ніж у дорослих. Також наука свідчить - обмін речовин відбувається із виділенням тепла. 2-3 річній дитині тільки на основний обмін потрібно приблизно вдвічі більше енергії, ніж дорослому, на кілограм маси тіла. Основний обмін - це коли ми тихо лежимо і просто дихаємо. Тобто, те, чим займаються немовлята у візочках. Але навіть діти у візках витрачають більше енергії, ніж потрібно для основного обміну - тому що вони ще переварюють свій обід. При цьому кожна дитина, вибравшись з каляски, поводить себе в повній відповідності із заповітами маленьких мавпочок з мультика:

  Повинен він бігти й стрибати,

  Все хапати, ногами дригати,

  А інакше він вибухне, трах-бабах –

  І немає його!

  Рідко батьки рухаються на дитячому майданчику хоча б наполовину так інтенсивно, як їхня дитина. По-перше, вони вже давно отримують задоволення від іншого, а по-друге, навіть якщо вони і слідують невідступно за дитиною, ноги у них все одно довші, і кроків потрібно робити менше. Тобто дітки набагато рухливіші, і теплообмін у них відбувається швидше й інтенсивніше.

  А далі починається ланцюг недорозумінь. Виділяючи більше тепла, діти одягнені чомусь набагато тепліше малорухомих дорослих з уповільненим теплообміном. І їх організм просто змушений хоч якось охолоджуватися. Тому діти пітніють. І, зрозуміло, застуджуються на холодному вітрі куди швидше, ніж легше одягнені, але сухі дорослі.

  Не знайомі з фізіологією дорослі роблять невірний висновок (дитина занадто легко вдягнена!) і утеплюють її ще сильніше. Коло замикається, дитину зараховують до «хворобливих» і «таких, що застуджуються від натяку на вітер».

  Перевірте вуха і ніс!

  Всі діти різні. Тому варто орієнтуватися саме на індивідуальну реакцію дитини на навколишнє середовище. Є просте правило перевірки того, як дитина відчуває себе на вулиці - якщо вуха і ніс сухі і теплі, значить, малюк не мерзне. Якщо дитина - неважливо, немовля у візочку чи дошкільник - повернувся з вулиці мокрий і явно перегрітий, значить, з одягом ви переборщили. «Пар кісток не ломить» - не найкраща тактика відносно дітей на прогулянці.

  Для батьків помірно сміливих можна порадити одягати дитину на вулицю хоча б так само тепло (або легко) як себе. Тобто - мама в шапці, доня в шапці. Татові светр - сину светр. Дорослі в майках, дитина в майці. Для батьків сміливіших і психічно стійких до атак оточуючих можна порекомендувати одягати дитину трохи легше, ніж себе.

  Саме з описаних вище причин: більша рухливість та інтенсивніший обмін речовин самі по собі змушують юний організм виділяти більше тепла.

 Є й досить зручна схема для того, яким має бути дитячий одяг для перебування в приміщенні.

 У приміщенні при температурі від 22 °C на дитину повинна бути одягнена тонка бавовняна майка, 21 °C - 22 °C - одношаровий або легкий двошаровий одяг, а також бавовняні шкарпетки.

  17 °C - 20 ° C - двошаровий одяг, з довгими рукавами, на ноги вовняні шкарпетки.

  15 °C - 16 ° C -тришаровий одяг з вовняними шкарпетками.

Переглядів: 795 | Додав: Берізка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]