Неділя, 20.09.2020, 07:37
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Січень » 8 » КАМ’ЯНЕЦЬКІ «МОРЖЕНЯТА»
10:40
КАМ’ЯНЕЦЬКІ «МОРЖЕНЯТА»

Навіть діти з важкими захворюваннями виліковуються під час перебування у дитсадку «Ізумруд»

Справжнє щастя для батьків – бачити свою дитину радісною, задоволеною, усміхненою, адже це основний показник здоров’я. Як правило, більшу частину дня наші чада проводять у навчальних закладах, тому їхній фізичний стан залежить від того, чи виділено в навчально-виховному процесі час на підтримання здоров’я дитини.

В «Ізумруді» малюки відчувають духовну радість здобутої перемоги над собою. Уявіть собі: зима, сніг, мороз – а дітлахи бігають по сніжку в самих трусиках, а потім обливаються прохолодною водою


Осіннього дня, приїхавши до міста Кам’янки Черкаської області, я помі­тила, що біля місцевої річки зібралося кілька сімей. І найменші їхні члени – хлопчики й дівчатка із задоволенням весело хлюпочуться у прохолодній воді. Підійшовши ближче, запитала у молодих мам, як такі маленькі діти можуть плавати в холодній воді, і невже батьки не бояться, що їх малята можуть захворіти.

ПЕРШЕ ЗНАЙОМСТВО

– Зовсім не переживаємо, адже вони звикли. Ще змалечку ходять до місцевого дитячого садочка «Ізумруд», де багато уваги приділяється зміцненню здоров’я і загартуванню, – почула відповідь.

Зі слів одного з батьків, їхнього сина долали простудні захворювання. А як пішов до дитячого садочка – ніби рукою зняло!

– А моя донька дуже часто хворіла ангіною, ми постійно лежали в лікарнях. Коли почули про цей заклад, одразу пере­вели до нього. І вже через три місяці побачили вагомі результати: наша дівчинка не тільки перестала хворіти, а й почала краще їсти, була активнішою на заняттях, – з радістю розповідає інший батько.

Мої співрозмовники стверджують: в «Ізумруді» з дітьми систематично займаються досвідчені педагоги. Там і лікувально-профілактична робота налагоджена, й інтенсивне загартування, і збалансоване харчування – ось і весь секрет того, що діти, котрі відвідують цей садочок, не лише розумні, а й здорові. Тож чи дивно, що після таких щирих зізнань я й сама зацікавилася цим закладом.

ДИВА У САДОЧКУ

Перше, що я помітила, під’їхавши до закладу – скрізь охайно, чисто, цвітуть яскраві осінні квіти. На майстерно обладна­ному ігровому майданчику весело граються діти. Розпашілі, червонощокі, вони радісно бігають, лазять по драбинках, граються з вихователями.

З керівником дитсадочка Марією Тихоглаз заходимо до приміщення. Світлі, просторі кімнати, обладнана спортивна зала, велика, затишна спальня.

– Ми доклали багато зусиль, щоб організувати роботу з виховання здорової дитини, – розповідає Марія Миколаївна. – Розроблено систему загартування й фізичних занять у спортивному залі, особлива увага приділяється ранковій гімнастиці й бігові на свіжому повітрі. Ви знаєте, до нас батьки приводять дітей з дуже серйозними захворюваннями, а після системної роботи в закладі діти виліковуються. Наприклад, кілька років тому до нас прибула дівчинка Катя,

хвора на бронхіальну астму, а вже через рік перебування тут її здоров’я істотно поліпшилося.

ПО СНІЖКУ У ТРУСИКАХ

Неподалік чути веселі дитячі пісні. Вийшовши на подвір’я, бачу, як велика група дітей у купальниках разом із вихователькою бадьоро виконує фізичні вправи. При цьому ще й наспівують: «Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйся». Завершують вправи обливанням. Побачивши мене, запрошують до них приєднатися.

Розпитую малих «моржів», чи їм не холодно. Всі хором кричать: «Ні!».

– Я ще змалечку в «Здоров’ячку». Мені так сподобалось обливатися холодною водою, що роблю це навіть удома, – ділиться враженнями чорноокий Максим.

– А мої мама і тато як побачили, що я тут хлюпаюся в холодній воді, то самі почали обливатися. І тепер у нас вдома є своя група здоров’ячків, – усміхаючись, розповідає русява Оксанка.

– Я зовсім не боюся холоду і не хворію. Мене навіть сусіди розпитували, з чого починати загартовуватися, – додає жвавий хлопчик Антон.

Група «Здоров’ячок», про яку з таким захопленням розповідали мені вихованці, існує в садочку 18 років. Зі слів вихователя Тетяни Мелех, в «Ізумруді» дітей загартовують вже з третього року життя: починають з обливання ніг водою в холодну пору року. Використовують воду з температурою 35 – 36 градусів за Цельсієм, потім кожні 3 – 4 дні знижують її на один градус. Хлопчиків і дівчаток відбирають у «Здоров’ячок» за їхнім бажанням та згодою батьків.

– Нині у групі близько тридцяти дітей, які відчувають духовну радість здобутої перемоги над собою. Уявіть собі: зима, сніг, мороз – а малята бігають по сніжку в самих трусиках, а потім обливаються прохолодною водою, – каже пані Тетяна.

У групах закладу використовують спеціальні способи оздоровлення. Коли дітям два – три роки – застосовують гру з крижаними фігурками, в чотири – горіховий масаж, пальчикові вправи з горіхами, у п’ять – дотиковий масаж, у шість років – пляшковий і точковий масаж. Обов’язковим закінченням занять є обтирання кригою рук, ніг, щічок.

РУХ І ЩЕ РАЗ РУХ

На спортивному майданчику дітлахи разом з інструктором з фізичного виховання завзято бігають, а потім переходять до дихальної гімнастики.

– Велику роль для зміцнення здоров’я відіграє рухова активність малюків. Обов’язково проводимо ранкову гімнастику: так зване пробудження, ритмічну, дихальну гімнастику кунг-фу, дозований біг на свіжому повітрі. Такі заняття розвивають рухову й ритмічну творчість, дитячу фантазію, наповнюють дитину яскравими позитивними емоціями, навчають швидко орієнтуватися у просторі, – розповідає Неллі Перевертень, інструктор з фізичного виховання.

У структурі навчально-виховного процесу, який невпинно проводять в «Ізумруді» – зорова й дихальна гімнастики, вправи для м’язів язика й обличчя, для поліпшення пам’яті. Багато уваги в садочку приділяється профілактиці плоскосто­пості: діти ходять «доріжкою здоров’я» з каменю, щебеню, керамзиту і піску.

ЧАСНИК І ЦИБУЛЯ – НА ВАРТІ ДИТЯЧОГО ЗДОРОВ’Я

Час обіду. Помивши руки, діти прямують до просторої їдальні. На столах їх уже чекає салат зі свіжих томатів, огірків і моркви. Біля кожної порції – по зубчику часнику та половині цибулини, пір’я зеленої цибулі, петрушка, в тарілочках розкладені частинки лимона, великі червонобокі яблука. Діти смакують часник та цибулю з борщем, знаючи, що це зміцнює організм.

– Показником правильної організації харчування в до­шкільному закладі є здоров’я дітей. Дотримуємося збалансованого харчування, яке забезпечує дитячі організми необхідною кількістю білків, жирів і вуглеводів, – розповідає головний кухар Людмила Погоріла.

– А ще ми ввели в садочку «Дні сироїжки», в які діти із задоволенням смакують сирі овочі та фрукти, – додає ме­дична сестра закладу Людмила Харитонова.

ВІД АРТ – ДО МУЗИКОТЕРАПІЇ

Після смачного й поживного обіду діти йдуть до просторої спальні на денний сон, там звучить тиха музика. Коли малята лягають у ліжечка, їм розповідають українську народну казку, і вони спокійно засинають.

Крім музикотерапії, протягом дня вихователі застосовують і багато інших новітніх оздоровчих технологій терапевтичного спрямування: арт-, піскову та ігрову терапію, які поліпшують психоемоційний стан дошкільнят, а отже, і опосередковано запобігають різним хворобам.

– Для дітлахів із вразливою нервовою системою і занадто активних ми практикуємо заняття арт-терапією. На них вихованці малюють найприємніші речі: квіти, іграшки, тваринки, рослини, – ділиться досвідом Тетяна Федоренко, методист навчального закладу. – Після таких уроків малеча стає більш врівноваженою. Музикотерапію застосовуємо для допомоги діткам з інтелектуальними, руховими, сенсорними та емоційними порушеннями. А також використовуємо музичний супровід на заняттях з грамоти й математики.

ГРА-ЛІКАР

Після сну в садочку запланована ігротерапія. Це лікування ігровою діяльністю – тобто побудова стосунків між дорослим і дитиною з допомогою гри, завдяки чому маленька людина почувається значущою особистістю, яку цінують і люблять. Вихователі ефективно використовують різні варіативні заняття: ігрові, сюжетно-ігрові, побудовані на основі народних ігор, ігор-естафет, ігор-атракціонів, а також на музично-танцювальних рухах… Навіть гра може лікувати маленького мешканця країни під назвою «Ізумруд»…


НАВІТЬ ТАК!

КОЛЬОРОВИЙ ДЕНЬ ЛІКУЄ

Нещодавно в закладі почали використовувати лікування кольором (кольоротерапія). Кожен день у садочку присвячений певній барві. – Щоденно ми відкриваємо коробку, де знаходяться предмети одного кольору, і виконуємо з ними різні вправи і процедури. Бажаємо одне одному здоров’я, ділимось гарним настроєм, обмальовуємо себе уявним кольором, дивимося на нього, купаємося в ньому, – розповідає Тетяна Федоренко, методист навчального закладу.

Надія СТРИГУН, «Освіти України» № 42
Переглядів: 591 | Додав: Берізка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]