Вівторок, 22.09.2020, 09:15
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Грудень » 7 » НЕПРАВИЛЬНА ПОСТАВА: ЯК ВИПРАВИТИ ПОРУШЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ХРЕБТА І НІГ
14:12
НЕПРАВИЛЬНА ПОСТАВА: ЯК ВИПРАВИТИ ПОРУШЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ХРЕБТА І НІГ

В організмі людини все взаємопов'язано. Дуже часто погіршення здоров'я настає через недотримання правильної постави.

 Організм людини, її органи, їх взаємне розташування повинні бути правильно орієнтовані в просторі і відносно один одного. Цю функцію в організмі людини виконує хребетний стовп, таз і ноги. Правильна орієнтація дозволяє нормально взаємодіяти людському організму в енергетичних потоках між поверхнею землі і атмосферою. Правильне розташування ніг і хребетного стовпа дозволяють нормально виконувати ресорні функції при русі організму по поверхні землі. В іншому разі струсу, вібрації, що виникають при русі організму, призводять до руйнівних наслідків для хрящових тканин.

Правильна постава, яка залежить від ніг і хребетного стовпа, дозволяє нормально розташовувати внутрішні органи відносно один одного, створює на них правильні інерційні зусилля при русі (наприклад, прокачування крові по венах вгору, просування калових мас вниз), що сприяє їх нормальній роботі. Одне це дозволяє органам нормально працювати, не передавлює один одного, не викликати застоїв та інших дій, які негативно позначаються на роботі організму.

Багато жінок не розуміють, наскільки правильна постава важлива для здоров'я, і продовжують носити взуття на високих підборах, неправильно пересуватися, горбиться під час стояння, сидіння і при цьому скаржаться на здоров'я. Всі їх лікування, оздоровчі заходи перекреслюються неправильною поставою.

Постава пов'язана зі станом м'язового апарату, тобто зі ступенем розвитку м'язів шиї, спини, грудей, живота і нижніх кінцівок, а також з функціональними можливостями мускулатури, її здатністю до тривалого статичної напруги. На поставу впливають еластичні властивості міжхребцевих дисків, хрящових і сполучно-тканинних утворень суглобів хребта (з цим, в свою чергу, пов'язана рухливість хребта), а також тазу та нижніх кінцівок. Важливу роль грає форма стопи і ноги в цілому.

ТЕСТ ПРАВИЛЬНОСТІ ПОСТАВИ ЛЮДИНИ

 Встаньте впритул спиною до шафи або стіни. Зімкніть стопи, дивіться прямо вперед (голова повинна стосуватися стіни або шафи). Руки опущені по швах. Якщо ваша долоня не проходить між попереком і стіною, то постава гарна, інакше м'язи черевного преса слабкі і живіт відтягує хребет вперед (лордоз).

При правильній поставі голова і тулуб знаходяться на одній вертикалі, плечі розгорнені, злегка опущені і знаходяться на одному рівні, рельєф шиї (від козелка вуха до краю плечей) з обох сторін симетричний, лопатки не випинають, фізіологічна кривизна хребта нормально виражена, груди піднята ( злегка "випнута"), живіт втягнутий, ноги випрямлені в колінних і кульшових суглобах, стопа без деформацій, з добре видимою виїмкою з боку внутрішнього зводу стопи.

Оцінюючи поставу, дивляться:

 на положення голови - чи знаходиться вона на одній вертикалі з тулубом, подана вперед або нахилена набік (вправо або вліво);

 на рельєф шиї - лінія від козелка вуха до краю плеча однаково вигнута з обох сторін або одна сторона довше іншої;

 на плечі - на одному рівні або одне плече піднесено, а інше опущено; розведені плечі або подані вперед, і якщо подані, то однаково або одне більше іншого (така асиметрія часто буває у спортсменів - метальників, фехтувальників, боксерів та ін;

 на лопатки - на одному рівні або одна вище; чи виступають, і якщо виступають, то однаково або одне більше;

 на хребет - чи має він нормальні фізіологічні вигини або спостерігаються шийний і поперековий лордоз (опуклість вперед), грудний і крижово-куприковий кіфози (опуклість назад).

Природні вигини хребта виконують ресорну функцію - зменшують струс тіла при ходьбі, бігу та стрибках. У нормі лінія спини - хвилястої форми, але глибина вигинів не повинна перевищувати 3-4 см.

Головною особливістю правильної постави є симетричне розташування частей1 тіла щодо хребта. Грудна клітка спереду і ззаду не має западин або випинань і симетрична по відношенню до середньої лінії, а лоно симетричний і пупок розташований по його центру; соски - на одній лінії; лопатки - на одному рівні по відношенню до хребта і їх кути розташовані на одній горизонтальній лінії ; рівень над-плечі і гребінців клубових кісток - на одній горизонтальній лінії; лінії талії з двох сторін однакові.

Рухливість хребта оцінюється в положенні стоячи. При нахилі вперед вимірюється відстань від кінця третьої пальців до підлоги (зручніше виміряти на лавці). Якщо обстежуваний не може дістати кінчиками пальців до підлоги, записується: мінус стільки-то сантиметрів; якщо може покласти долоню на підлогу, записується: плюс стільки-то сантиметрів. При оцінці бічної рухливості хребта вимірюється відстань від кінця третьої пальців до підлоги в положенні максимального нахилу тулуба вправо і вліво (руки випрямлені і витягнуті уздовж тіла). Нарешті, рухливість хребта на вигин назад вимірюється відстанню від сьомого шийного хребця до початку міжягодичної складки в положенні основної стійки при максимальному нахилі тулуба назад.

Силова витривалість м'язів - розгиначів спини оцінюється часом утримання на вазі верхньої половини тулуба і голови в позі "ластівка". Орієнтовно нормальний час утримання тулуба дітьми 7-11 років складає 1,5 - 2 хвилини, підлітками - 2-2,5 хвилини, дорослими - 3 хвилини. Силова витривалість м'язів черевного преса оцінюється кількістю переходів з положення лежачи на спині в положення сидячи. Рухи виконуються в темпі 15-16 разів на хвилину. При нормальному розвитку черевного преса діти 7-11 років можуть виконувати цю вправу 15-20 разів, а у віці 12-16 років - 25 - 30 разів, дорослі 30-50 разів.

Пам'ятайте: постава стабілізується після того, як завершується зростання людини. Тому стежте за нею в дитячому та юнацькому віці.

Переглядів: 558 | Додав: Берізка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]