Неділя, 20.09.2020, 07:03
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Листопад » 20 » Неправильний прикус: фактори ризику та профілактика
12:07
Неправильний прикус: фактори ризику та профілактика

Зараз все частіше можна зустріти дітей з брекетами на зубах. Знаючи причини, які можуть спровокувати патології в області ортодонтії, ти зможеш прийняти заходи, щоб позбавити малюка від неприємностей.           

  Фактори ризику   

Спадковість Якщо в сім'ях у батьків траплялися подібні проблеми, їхня дитина автоматично потрапляє в зону ризику. Добре було б показати її фахівцеві в два-три роки. Лікарю важливо спостерігати розвиток щелеп маляти в динаміці, щоб вчасно призначити лікування і корекцію. Сучасні методи лікування (зарядка і апарати) дозволяють вносити корективи і в такому ранньому віці. Було б бажання і наполегливість батьків!     

Звички Соски, пустушки, палець у роті - якщо дозволити малюку постійно або занадто часто користуватися такими способами самозаспокоєння, то його щелепи поступово зміняться. Навіть радість від того, що дитя нарешті заспокоїлося через соски, не повинна бути визначальною. Адже на кону здоров'я та краса маленької людини.    Читай також "Коли потрібно до ортодонта?"     Намагайся всіляко обмежувати подібні захоплення малюка. Багато фахівців не дуже-то вітають спеціальні ортодонтичні пустушки, особливо якщо батьки самостійно призначають подібні коригуючі засоби дітям. Так ти ризикуєш більше нашкодити, ніж допомогти формуванню правильного прикусу.      

 • Здоров'я Гарному прикусу заважають лор-захворювання. Від них найбільше шкоди. Якщо маля постійно дихає ротом, у нього формується так званий аденоїдний тип особи, частиною якого є і неправильно сформовані щелепи. Це серйозно впливає на зовнішні параметри личка. Не запускайте аденоїдит!    Читай також "Лікувальні процедури та профілактика при аденоїдах"     

Їжа Малюк повинен гризти тверду їжу: морквину, яблуко, горішки, пережовувати волокнисте м'ясо. Це корисно для зубів. Не варто перемелювати йому все підряд аж до першого класу. М'яка  їжа шкодить.    

 • Догляд за зубами Чистити потрібно навіть єдиний зубик за допомогою спеціальних щіточок. Варто малюкові втратити хоч один молочний зуб, як його прикус починає змінюватися. Так сталося, що він загублений? Ортодонт допоможе. Є ортодонтичні апарати і для цієї ситуації.     Що допоможе?   Брекети можна ставити тільки після 11-12 років, коли помінялися всі молочні зуби. Тому дошкільнятам або молодшим школярам лікар підбере пластини, трейнери в залежності від віку та особливостей порушень.     Регулярно води дитину на огляд, під час якого фахівець оцінить ефективність лікування, підкоригує пластинку (у разі потреби) і дасть рекомендації до подальшого лікування.     Малюк повинен носити коригуючий апарат близько 16 годин на добу. Не забувайте про профілактику: тверда їжа, відмова від шкідливих звичок ... Ваші спільні зусилля та наполегливість забезпечать чаду ідеальну посмішку та здорові зуби.

За матеріалами сайту 4mama
Переглядів: 1015 | Додав: Берізка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]