Неділя, 20.09.2020, 07:41
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Листопад » 5 » Розкрита таємниця дитячих спогадів: чому ми себе не пам'ятаємо малюками?
12:55
Розкрита таємниця дитячих спогадів: чому ми себе не пам'ятаємо малюками?

Більшість з нас може пригадати себе лише у віці 4-5 років, але навіть ці дитячі спогади дуже розпливчасті. Якісь пов'язані картинки вже відносяться до більш пізнього періоду, на зразок перших класів школи і підліткового життя. Тепер вчені з'ясували, куди дівається пам'ять людини про ранній період її життя.

Діти пам'ятають про своє життя, починаючи з півтора років. Але ці спогади поступово стираються з мозку вже у віці від 4 до 7 років. До такого висновку прийшли вчені з Меморіального університету Ньюфаундленду в Канаді. Їх дослідження спростовує деякі усталені уявлення вчених про дитячі спогади.

Традиційно наука вважала, що діти до 4 років взагалі не мають мовних або когнітивних навичок для формування тривалих спогадів. Саме цим пояснювалося, чому переважна більшість дорослих не в змозі пригадати себе в перші роки життя. Але канадські вчені таки довели, що у чотирирічних мається довга пам'ять, і вони здатні згадувати давні події зі свого життя. Але через один-два роки ці спогади вже стираються.

«Наша команда опитала безліч чотирирічних малюків, і у них є величезна кількість абсолютно чітких спогадів про своє минуле, - говорить автор дослідження професор психології Керол Петерсон. - Очевидно, що нинішня концепція про дитячу пам'ять невірна. У малюків є когнітивні, лінгвістичні та пам'ятні навички для того, щоб говорити про те, що було рік і два назад в їхньому житті ».

Професор Петерсон стверджує, що феномен дитячої амнезії полягає в простому плині часу. З віку в 4 роки і до 10 років на зміну старим спогадами приходять нові, які вже закріплюються більш міцно. А старі стираються геть.


за матеріалами сайту feelgood.ua

Переглядів: 475 | Додав: Берізка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]