Середа, 23.01.2019, 12:21
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Лютий » 20 » семінар-практикум для вихователів
11:13
семінар-практикум для вихователів

16 лютого у нашому садку відбувся семінар-практикум для вихователів ДНЗ міста на тему: "Формування активної позиції дитини щодо власної безпеки".

Кожна дитина має право не лише на оптимальні умови життя, в яких вона могла б успішно реалізувати генетичну програму росту і розвитку організму, але й на забезпечення сприятливого перебігу соціальної адаптації. Проте, на жаль, дорослі – батьки, вихователі, вчителі, - на яких лежить моральна й юридична відповідальність за дітей, повчаючи, направляючи, керуючи, не завжди пам’ятають, що дитині потрібно прищепити навички, які дали б їй змогу захиститися в екстремальних ситуаціях.

Варто зважати на те, що безпека – це не просто сума засвоєних знань, а стиль життя, вміння адекватно поводитися в різних ситуаціях. Адже опинитися в екстремальній ситуації дитина може зовсім несподівано,  тоді, коли близького дорослого, який захистив би її, немає поруч. Тому головне завдання – формувати у дітей самостійність і відповідальність. З огляду на це більше уваги слід приділяти організації різних видів діяльності, що збагачують життєвий досвід дітей. Роль вихователя ДНЗ в цьому процесі полягає в тому, щоб створити відповідні умови для запровадження активних форм навчання: педагоги мають моделювати ситуації, наближені до реальних, аби їх вихованці знали, як поводитися в подібних випадках, і вміли застосовувати свої знання на практиці.

Саме  заняття з моделюванням ситуацій безпеки, які можуть виникнути у реальному житті, провели вихователі під час семінару-практикуму. Зокрема, вихователь середньої групи "Дзвіночок" Бурчик Ірина Сергіївна вчила дітей застосовувати знання правил вуличного руху для пішоходів, а вихователь молодшої групи "Зернятко" Слюсар Тетяна Григорівна - безпечної поведінки при спілкуванні з незнайомими тваринами.

На семінарі була присутня Т.В.Сапунова, методист ММК.

Заняття на тему: "Пригоди Червоної Шапочки"

Заняття на тему: "Безпека при спілкуванні з незнайомими тваринами"

 

Переглядів: 206 | Додав: Берізка7 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]