Вівторок, 22.09.2020, 10:53
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2011 » Листопад » 30 » ВИДИ ПРОФІЛАКТИЧНОЇ РОБОТИ З ДІТЬМИ В ДНЗ №7 "БЕРІЗКА"
14:47
ВИДИ ПРОФІЛАКТИЧНОЇ РОБОТИ З ДІТЬМИ В ДНЗ №7 "БЕРІЗКА"
Профілактика респіраторних захворювань

1. Провітрювання кімнат (щоденно). Здійснюється через 1,5-2 год холодної пори року протягом 5-20 хв. Теплої пори року діти навчаються, граються при відчинених кватирках, верхніх фрамугах. Протягове провітрювання (за відсутності дітей) здійснюється 2-3 рази на день і триває 10-13 хв. Супутній провітрюванню захід: вологе прибирання приміщень 3 рази на день.
2. Кварцювання повітря в групових кімнатах та інших приміщеннях ДНЗ (за графіком). Протягом 30 хв. в одному приміщенні за відсутності дітей.
3. Використання фітонцидних масел (щоденно). В кожній групі протягом дня вдихання випарів фітонцидів із нарізаних свіжих цибулі та часнику. Супутні заходи: вживання за обідом цибулі та часнику; використання часникових медальйонів.
4. Аромотерапія (періодичність – 15 сеансів). Вдихання випарів аромомасел екологічно чистих трав (чайного дерева, розмарину, евкаліпту, лаванди) під час проведення дихальної гімнастики або гімнастики пробудження після денного сну. Супутній захід: використання подушечок із травами.
5. Вживання фіточаю з шипшини та ехінацеї (відповідно до плану). Здійснюється за графіком по 2 тижні в кожній групі (крім груп раннього віку) по 30-50 мл за прийом; 1 раз на день за 40 хв. до обіду.
6. С-вітамінізація 3-х блюд Додавання аскорбінової кислоти до 3-х блюд під час обіду


Загартування

1. Миття рук, умивання (щоденно). Здійснюється водою по 5-7 хв, почергово від прохолодної (+20) до теплої (+35).
2. Ходьба босоніж по землі, вологому піску, траві, калюжах (улітку). У приміщенні ходьба по вологих килимках, просочених розчином морської солі, йоду, відварами лікарських рослин. Залежно від різновиду, температури повітря, місця проведення тощо процеду¬ра триває від 1 до 10 хв.
3. Повітряні ванни (щоденно). Приймаються в процесі ранкової гімнастики (улітку на вулиці), після денного сну, під час фізкультурного заняття. Температура повітря від +21 до +15 °С Тривалість — 2-10 хв. узим¬ку і до 30 хв улітку.
Супутні заходи: легкий самомасаж — прогладжування кистей рук, розтирання тіла коловими рухами.
4. Сонячні ванни (влітку). Від 3-х років під час прогулянки. Тривалість наростає від 3-4 хв до 15 хв.
Супутні заходи: рухливі ігри, ігри з піском та водою.
5. Кінезорефлексотерапія (щоденно). Ходіння босоніж по спеціальній доріжці з різною жорсткістю покриття: дрібний пісок, круп'яний пісок, кругла галька, дрібний щебінь, велика галька, бруківка.
6. Точковий самомасаж (систематично, після денного сну протягом 5-7 хв). Для дітей середнього та старшого дошкільного віку. Шляхом надавлювання точок над носом, на крилах носа, за вухом, мочки вуха та точок на пальцях рук. Підвищує кровообіг в органах та шкірі тіла, посилює захисні сили організму.


Профілактична фізкультура.

1. Вправи для профілактики плоскостопості (систематично). Різновиди ходьби босоніж з використанням рефлексогенних доріжок та кінезорефлексотераії. Масаж ніг. Вправи для ніг в положенні сидячи з використанням предметів, атрибутів.
2. Вправи для профілактики викривлень постави (систематично). Вправи для профілактики сколіозу, кіфозу, лордозу. Загальнорозвивальні вправи, рухливі ігри, вправи спортивного характеру, спеціальні вправи, масажі.
3. Дихальна гімнастика (за потребою). Статичні і динамічні вправи зі зміною структури дихального циклу з подовженим видихом, з вимовлянням звуків на видиху, з видихом через одну ніздрю. Спеціальна група – за методиками Стрельникової, Бутейко.
4. Психогімнастика (за потребою). Вправи-релаксації

Переглядів: 3717 | Додав: Берізка | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]